چگونه بازیگر شویم؟

0
33

بازیگری به هنری گفته می‌شود که با استفاده از تکنیک‌ها و ابزار و حالات حسی به خلق یک شخصیت جدید می‌رسد. “پیتر بروک” در تعریف بازیگری این‌گونه می‌گوید: بازیگری یعنی اجرای عملی ویژه روی صحنه، تظاهر کردن، باز آفریدن، تجسم بخشیدن و بازی کردن نقش در یک نمایش.
همچنین “کنستانتین استانیسلاوسکی” بازیگر و مدیر تئاتر روس و خالق متداکتینگ در تعریف بازیگری می‌گوید: بازیگر باید با حقیقت و با ایمان به آن چیزی که در صحنه انجام می‌دهد در تماشاگر نفوذ کند.
“استلا آدلر” نیز از برجسته ترین اساتید بازیگری گفته است: می‌خواهم راز بزرگ بازیگری را با شما در میان بگذارم، هیچ بازیگری موفق نیست مگر اینکه در طول زندگیش موفقیت را درون خود احساس کند. هیچ پولی نمی‌تواند این احساس را به شما بدهد، هیچ تحسینی نمی‌تواند آن را به شما بدهد. این احساس اعتماد به نفس یک هنرمند باید به رغم هر چیزی از درون خود او سر چشمه بگیرد و همین اعتماد به نفس است که ما باید در وجود شما ایجادش کنیم و هر زمانی که آن را خود، احساس کنید دیگر نیازی به من نخواهید داشت، در واقع شما به هیچکس نیازی نخواهید داشت.

بازیگر شدن رویای بسیاری از افراد است که علاقه زیادی به هنرهای نمایشی دارند و همواره اولین سوألی که در ذهن این افراد وجود دارد این است که چگونه بازیگر شویم؟ بهتر است بدانید، این رشته در‌حالیکه می‌تواند یک صنعت چالش‌برانگیز و رقابتی باشد؛ با فداکاری، پشتکار و رویکردی صحیح می‌توانید شانس موفقیت خود را برای بازیگر شدن افزایش دهید.
 این مقاله از مجله فرواک راهنمای گام‌به‌گام نحوه بازیگر شدن را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مسیرهای رسیدن به بازیگری

همان‌طور که گفتیم علاقه‌مندان به این هنر با سوالات زیادی از جمله چگونه بازیگر شویم؟ مواجه هستند، در اینجا قصد داریم مسیرهای رسیدن به بازیگری را بررسی کنیم با ما همراه باشید.
دانش بازیگری کسب کنید: در کلاس‌های بازیگری آموزشگاه‌های آزاد یا آکادمیک ثبت نام کنید تا دانش و مهارت خود را در این زمینه ارتقا دهید. تکنیک‌های مختلف بازیگری مانند بازیگری کلاسیک، متداکتینگ، بداهه نوازی و… را مطالعه کنید. طیف وسیعی از فیلمنامه‌ها، نمایشنامه‌ها وشاهکارهای ادبی را بخوانید تا درک خود را از شخصیت‌ها و ژانرهای مختلف افزایش دهید.

به دنبال فرصت‌های بازیگری باشید: در تست‌های مختلف بازیگری شرکت کنید، فیلم‌های دانشجویی بسازید، در تئاترهای محلی شرکت کنید، در شبکه‌های اجتماعی فعالیت خود را آغاز کنید.
یک نمونه کار بسازید: ایجاد یک نمونه کار می‌تواند راهی عالی برای نمایش کار شما و نشان دادن توانایی‌های خود باشد. بهتر است که نمونه کار شما شامل انواع اجراهای مختلف با حس‌های متفاوت باشد تا بیشتر جلب توجه کند.
شبکه سازی کنید: شبکه سازی نقش مهمی در این صنعت دارد، در جشنواره‌های فیلم و تئاتر حضور مستمر داشته باشید، در کارگاه‌های بازیگری کارگردان‌های مختلف شرکت کنید تا با متخصصان این حوزه ملاقات کنید. درگیر ارتباطاتی با بازیگران، کارگردانان، تهیه‌کنندگان و دیگر عوامل شوید تا فرصتی برای آینده خود به‌دست آورید. همچنین می‌توانید به گروه‌های تئاتری بپیوندید و خود را در این صنعت به دیگران معرفی کنید.
در آخر به یاد داشته باشید، موفقیت در بازیگری اغلب از سخت‌کوشی و پشتکار ناشی می‌شود. به هنر خود متعهد بمانید و نقش‌های چالش‌برانگیزی را برعهده بگیرید و مرزهای خود را جا‌به‌جا کنید.

سخن آخر

ما در این بخش از مجله فرواک به چالش چگونه بازیگر شویم؟ پرداختیم و مجموعه‌ای از راه‌کارها را به شما عزیزان معرفی کردیم. بازیگری سرزمینی است در دنیای خیال تا واقعیت که می‌شود آن را رویای بزرگی خواند. ابزار یک بازیگر را بدن، بیان، حس و خیال می‌توان نامید که با آن‌ها در این هنر می‌شود پرواز کرد. بازیگر نیاز دارد این ابزار‌های خود را پرورش دهد و به‌طور مداوم در حال تمرین باشد تا بتواند بهترین نقش‌ها را با کمک ابزارش به مخاطبان ارائه دهد. لازم به ذکر است در ادامه شما می‌توانید به مقاله دیگر ما در زمینه بازیگری مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید